Urząd Skarbowy w Bytowiegodlo
Aktualności
2014-10-01
zdjecie_do_artykulu

Przypominamy o możliwości testowania Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD) przeznaczonej do przesyłania przez płatników informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R i deklaracji PIT-40 w postaci dokumentów wielopozycyjnych.

Środowisko testowe zostało Państwu udostępnione na stronie Finanse (linki w poniższym artykule otwierają nowe okna w serwisie zewnętrznym):

  • w zakładce Do pobrania – umieszczono Specyfikację Wejścia-Wyjścia UBD dla środowiska testowego,
  • w zakładce Struktury dokumentów XML – umieszczono Wzory dokumentów do testów Uniwersalnej Bramki Dokumentów.

W związku z planowanymi zmianami w projekcie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od 1 stycznia 2015 r. każdy płatnik mający obowiązek sporządzenia informacji lub rocznego obliczenia podatku dla więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych) będzie zobowiązany do wysłania formularzy, deklaracji podatkowych do urzędu skarbowego wyłącznie przez Internet.

Aby usprawnić składanie deklaracji drogą elektroniczną zostanie uruchomiona Uniwersalna Bramka Dokumentów (UBD), będąca nowym, intuicyjnym kanałem służącym do wysyłania e-deklaracji. Dzięki niej będzie możliwe złożenie w ramach jednej transmisji danych do 20000 dokumentów oraz pobranie jednego UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) dla całej wysyłki. Wprowadzono nowe schematy informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz deklaracji PIT-40, które w UBD zostały oznaczone: PIT-11Z, PIT-8CZ, PIT-RZ oraz deklaracja PIT-40Z. Płatnicy zaliczek na podatek dochodowy będący osobami fizycznymi będą mogli podpisać wysyłane dokumenty danymi autoryzującymi (imię, nazwisko, data urodzenia, NIP, przychód). Składanie korekt oraz pojedynczych deklaracji będzie możliwe przy użyciu bramki e-Deklaracje.

Więcej informacji nt. tego rozwiązania znajdą Państwo w zakładce „Dla Płatników".

Serdecznie zachęcamy do testowania bramki. Wszelkie pytania i problemy techniczne prosimy zgłaszać za pomocą korespondencji mailowej na adres info.e-deklaracje@mofnet.gov.pl.

2014-04-17

banknotyBezpieczne pieniądze to kampania Narodowego Banku Polskiego związana z wprowadzeniem do obiegu banknotów ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Ministerstwo Finansów jest jednym z partnerów akcji wspierającym działania NBP.

Zmodernizowane banknoty o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł będą zastępowały zniszczone lub uszkodzone banknoty wycofywane z obiegu. Wszystkie obecnie używane banknoty bezterminowo pozostaną prawnym środkiem płatniczym.

2014-03-19

Uprzejmie informujemy, że na stronie Izby i urzędów skarbowych woj. pomorskiego udostępniona została aplikacja ZWROTY. Znajduje się ona w zakładce "Stan realizacji zwrotów z zeznań rocznych" pod informacją o „Akcji Pit”. Narzędzie to umożliwia podatnikom samodzielne  sprawdzenie aktualnego stanu realizacji zwrotu podatku dochodowego wynikającego z zeznania rocznego za rok 2013.

2014-03-17
zdjecie_do_artykulu

W dniu 14.03.2014r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie odbyło się spotkanie informacyjne dedykowane uczniom szkoły, w trakcie którego pracownicy Urzędu Skarbowego w Bytowie przedstawili zalety korzystania z elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej e-PUAP, a także przeprowadzili instruktaż wypełniania i wysyłania deklaracji drogą elektroniczną. Uczestnikom spotkania zaprezentowane zostały również założenia programu e-podatki. Prezentowane informacje spotkały się z dużym zainteresowaniem zgromadzonej młodzieży. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bytowie pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu.

2014-03-17
zdjecie_do_artykulu

W dniu 6.03.2014r. w Urzędzie Gminy w Tuchomiu odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bytowie, w trakcie którego Pan Bohdan Kaczmaryk, Kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Bytowie, przeprowadził instruktaż wypełniania i wysyłania deklaracji drogą elektroniczną, a także zaprezentował założenia programu e-podatki. Licznie zgromadzeni uczestnicy poznali zalety korzystania z systemu e-deklaracje, umożliwiającego złożenie deklaracji podatkowych przez internet. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja, w trakcie której przybliżony został schemat funkcjonowania administracji skarbowej w ramach wdrażanego przez struktury skarbowe programu e-podatki. Na koniec uczestnicy spotkania mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania natury podatkowej. Zdecydowana większość wątpliwości dotyczyła zagadnień z zakresu opodatkowania podatkiem VAT. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bytowie pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu

poczatek     wczesniejsze (1-5) pozniejsze     koniec
Adres:
Urząd Skarbowy w Bytowie
ul. 1 Maja 16
77-100 Bytów
tel. 59 822 28 91
fax 59 822 78 09
Godziny przyjmowania klientów:
poniedziałek:08:00-15:00
wtorek:08:00-15:00
środa:08:00-18:00
czwartek:08:00-15:00
piątek:08:00-15:00
Godziny otwarcia kasy:
poniedziałek:08:00-15:00
wtorek:08:00-15:00
środa:08:00-16:00
czwartek:08:00-15:00
piątek:08:00-15:00
Inne strony:
BIPe-DeklaracjeePUAPKrajowa Informacja PodatkowaDepartament Pożytku PublicznegoMinisterstwo Finansów

© 2013 Izba Skarbowa w Gdańsku
webmaster@pm.mofnet.gov.pl